خاطره بازی

روزهای جمعه بعد از تمیزکردن ها و بشور و بصاب ها نوبت استراحت می شه . این که گوشه ای بشینی و لیوان چای هم توی دستات باشه و فرو بری توی صندلی ... اونقدر محکم که همه ی کمر دردت رو بسپاری به پشتی مبل یا صندلی .

بعد خیره بشی به روبرو .فرق نمی کنه دیوار باشه ، پنجره باشه یا قاب خاموش تلویزیون.

بعد یهو هوس کنی .. هوس کنی از پنجره بیرون رو تماشا کنی. یا قاب عکس روی دیوار رو جابجا کنی یا ... یه فیلم قدیمی ببینی . یه فیلم خانوادگی ، از همون ها که خاطره های قشنگ رو برای آدم زنده می کنه . فرقی نداره مال کدوم بخش از زندگیت باشه فقط یه خاطره باشه همین..

از توی سی دی های البوم یکشونو برداشتم و توی دستگاه گذاشتم و چشم دوختم به تلویزیون. با شروع شدن فیلم و سروصداها ، محمد و ایلیا هم آمدند.

چهارچوب قاب تلویزیون دیوار خانه ی مامان اینا رو نشون می داد ساعت دیواری که 6 صبح رو نشون می داد و بعد صورت های خوابالو و مضطرب .. چشم های پف کرده از بیخوابی و لبخندهای کمرنگ و دلشوره ای که از حرکت های دست ها پیدا بود. مامان ساک کوچکی را کنار در اتاق خواب می گذاشت و به محمد و بابا اشاره می کرد : گذاشتم اینجا! ... بعد از زیر قرآن رد شدن من با آن شکم بالا آمده ! 

صحنه ی بعدی یک کوچولوی ضعیف پیچیده شده لای پتوی آبی رنگ بود. تقریبا کثیف و رنگ پریده با لب های سرخ که دست های کوچولوش از پتو بیرون زده بود. یکی از آنها در دستکش و اون یکی بدون دستکش. انگشت های کوچیکش مدام کنار لب و چانه اش سر می خورد و می لرزید. به جای گریه صدای خفیفی داشت . انگار توی سرما کسی هه هه می کند. و من بیهوش روی تخت لذت اولین دیدار رو اینطوری از دست داده بودم. 

 اگر سزارین نکرده بودم و زایمانم طبیعی بود شاید اون موقع ایلیا رو روی زانوهام می ذاشتم یا می چسبوندم به خودم. سرانگشتای کوچیکش رو با انگشتان دستم نوازش می کردم و در گوشش نجوا می کردم : نترس عزیزم... مامان اینجاست ! 

دیدن صحنه هایی که حضورداشتی ولی مشاهدشو همون لحظه از دست دادی یه حس خاصی داره , لذت همراه با حسرت ! حسرت کارهایی که می شد انجام داد و حرف هایی که می شد زده بشه ! اونوقته که رویاپردازی ها شروع می شه...

و بعد چه خاطره هایی که عوض می شد و چه صحنه هایی از این فیلم ها حذف و یا اضافه می شد...

خاطره هایی که ما توی ذهنمون می سازیم محصول همون خاطره بازی هست که قبلا ضبط شده ...

امیدوارم خاطره های شما همیشه لذت بخش و زیبا باشه .

/ 2 نظر / 85 بازدید
سرگارسن کافه تریا

سلام من نویسنده وبلاگ کافه تریا هستم. از سال 88 دیگه مطلبی ننوشتم تا امروز سری به وبلاگم زدم. نام وبلاگ شما در لینکستانم بود اما حضور ذهن در خصوص شما یا وبلاگتون نداشتم. در هر صورت خوشحال شدم از مرور خاطراتتان

مسیح

خیلی زیبا می نویسی [گل]